Aktualności w ZSS1 Kielce
Aktualne wydarzenia z życia Zespołu Szkół nr 1 w Kielcach (SP nr 14, ZSO nr 17)
środa, 24 czerwca 2026
Zajęcia w ramach programu profilaktyki pogryzień PSIA LEKCJA
czwartek, 18 czerwca 2026
Zajęcia wychowawczo-profilaktyczne "Bezpieczne wakacje"
W dniu 18.06 naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Policji z KMP w Kielcach, którzy przeprowadzili spotkanie profilaktyczno - wychowawcze poświęcone zasadom bezpiecznego spędzania wakacji.
Podczas pogadanki uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą, w górach, na drodze oraz w miejscu zamieszkania. Policjanci zwrócili również uwagę na odpowiedzialne korzystanie z internetu i mediów społecznościowych oraz omówili sposoby reagowania w sytuacjach zagrożenia.
Spotkanie było cenną lekcją, która pozwoliła uczniom utrwalić wiedzę na temat bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku. Dziękujemy funkcjonariuszom za wizytę oraz przekazanie ważnych i praktycznych wskazówek, które z pewnością przyczynią się do bezpiecznego spędzenia wakacji przez naszych uczniów.
piątek, 12 czerwca 2026
Akcja "Jak nie czytam, jak czytam"
W piątek, 12 czerwca, nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Jej celem jest budowanie u uczniów pozytywnych skojarzeń z książką oraz tworzenie miłych wspomnień związanych z czytaniem literatury w gronie koleżanek i kolegów, w niecodziennych i pełnych radości okolicznościach.
Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali piękne inscenizacje krótkich utworów dla dzieci. Dziewczynki i chłopcy z klas: 1c, 3d, 3b, 4b, 5e, 5b, 5d, 6d, 7d, 6b i 7b zaprezentowali wiersz „Abecadło” autorstwa Juliana Tuwima. Klasa 5a przedstawiła utwór „O pewnym Grzesiu” Jerzego Małka, natomiast klasa 2b przybliżyła publiczności wiersz „Cuda i dziwy” Juliana Tuwima. Uczniowie klasy 3c zaprezentowali z kolei utwór „Żuk” Jana Brzechwy. Ciekawą propozycją sceniczną był również wiersz „Leń” w wykonaniu klasy 4a.
Duże wrażenie na widzach zrobiły także inscenizacje baśni „Złotowłosa i trzy misie”, przygotowana przez uczniów klas 1a, 2c, 3e i 2a, „Bajka o rybaku i rybce” autorstwa Aleksandra Puszkina, zaprezentowana przez klasy 6a, 8f, 1B i 3D
oraz "Legenda o Smoku Wawelskim", przygotowana przez klasę 5c.
Trzeba przyznać, że młodzi aktorzy odegrali swoje role w mistrzowskim stylu, a przygotowane kostiumy zachwyciły publiczność. Widzowie nagrodzili artystów gromkimi brawami. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i miło spędziliśmy czas. 😀😀😀
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się
w organizację tego wyjątkowego wydarzenia.
środa, 10 czerwca 2026
Wakacje coraz bliżej...
Dzisiaj po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkaliśmy się z panią Dorotką i panią Anią, które pracują w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.
Rozmawialiśmy o naszych planach na wakacje oraz o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. Dowiedzieliśmy się, jak należy zachowywać się nad wodą, podczas spacerów po lesie oraz w czasie wędrówek górskimi szlakami.
Pani Ania przeczytała nam książkę pt. "Kicia Kocia jedzie pociągiem", a pani Dorotka książkę pt. "Kicia Kocia na basenie". Obejrzeliśmy również dużo innych książek o tematyce wakacyjnej. Jesteśmy pewni, że do wielu z nich jeszcze wrócimy i przeczytamy je w przyszłości.
Jak zawsze spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Było bardzo ciekawie i wesoło. Dziękujemy pani Dorotce i pani Ani za wszystkie wspólne spotkania w tym roku szkolnym. 😎 🌴🌴🌴
poniedziałek, 8 czerwca 2026
Zajęcia z cyberbezpieczeństwa z programem BeNet
3 czerwca w naszej szkole przeprowadzono zajęcia na temat CYBERBEZPIECZEŃSTWA.
Celem ich było zwiększenie świadomości uczniów w zakresie bezpiecznego korzystania z
technologii. informatycznych. Wykorzystano z materiały edukacyjne zamieszczone na
platformie BeNet oraz aplikację Classwise, która wspiera interaktywne prowadzenie lekcji.
czwartek, 28 maja 2026
Czy warto oszczędzać - warsztaty edukacji finansowej
W dniu 27.05.2026 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty edukacji finansowej prowadzone przez pracowników banku PKO BP S.A. Oddziału 1 przy ul. Sienkiewicza 33/35 w Kielcach - p. Dorotę Szczykut i Paulinę Jakiełek.
Uczniowie dowiedzieli się jak powstały banki i skąd pochodzi słowo "bank". Utrwalili wiadomości dotyczące oszczędzania oraz poznali produkty bankowe.
Wzięli udział w quizie na temat pieniędzy oraz wysłuchali i przeanalizowali treść wierszyka o nieoszczędnym wróbelku.
Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Brali aktywny udział w zajęciach. Otrzymali od prowadzących spotkanie upominki.
środa, 27 maja 2026
Kochamy nasze MAMY
W dniu dzisiejszym do naszej szkoły przybyła pani Ania z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach i przyniosła duuuuuużo książek, pełen plecak. A we wszystkich były baśnie, wiersze i opowiadania o MAMACH. O ich trosce, miłości i poświęceniu dla swoich dzieci. Pani Ania przeczytała nam kilka krótkich utworów, robiąc przy tym śmieszne miny 😀😀😀, a potem rozmawialiśmy o tym jak ważna jest rola mamy w naszym życiu.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 1a, 2c, 3e, 2a, 2b, 3b, 4b, 5b.
Chcemy Wam powiedzieć Drogie MAMY, że my też Was kochamy 💓💓💓
.jpg)






















.jpg)
.jpg)
.jpg)









