środa, 28 kwietnia 2021

Podsumowanie akcji "ŻONKILE"

Nasza szkoła pod przewodnictwem Samorządu Uczniowskiego została zgłoszona do akcji "Żonkile" upamiętniającej wybuch powstania w warszawskim getcie 19 kwietnia 1943 r. 
We współpracy z Muzeum POLIN podjęliśmy szerg dziłań przybliżających uczniom te tragiczne wydarzenia. Przed rozpoczęciem akcji opiekunowie SU wzięli udział w  szkoleniach online organizowanych przez edukatorów Muzeum Polin. W oparciu o te szkolenia i matraiały własne przeprowadzone zostały warsztaty, lekcje i aktywności plastyczne na każym etapie edukacyjnym. Uczniowie poznali elementy i symbole kultury żydowskiej, przebieg i skutki powstania powstania w getcie, rozwiązywali przygotowane przez drużynę harcerską szyfy z hasłami powstańczymi i wykonywali żonkile, które stały się symbolem tych bolesnych wydarzeń.
 Klasy 1-3 pracowały w oparciu o słuchowiska pt. "Pamięć Drobinek", klasy 4-6 analizowały film pt."Będę pisać", a 7-8 film pt. "Muranów- Dzielnica Północna"
Bardzo dziękujemy wszyskim, którzy włączyli się do akcji. Ponizej fim podsumowujący nasze działania.  📹Akcja Żonkile w ZSS nr1Fotorelacja
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza