sobota, 24 kwietnia 2021

Ukończone szkolenia w ramach projektu Szkoła Demokracji !!!

 

Mamy przyjemność poinformować całą społeczność szkolną , że w ramach projektu SZKOŁA DEMOKRACJI uczniowie wchodzący w skład zespołu projektowego ukończyli trzy szkolenia on-line: Finansowanie, Komunikacja i informowanie oraz Młody Lider.

Te wielogodzinne  szkolenia, obfitowały w wiele ciekawych informacji. Szkolenia uzupełniły praktyczną wiedzę uczniów, wpłynęły na wzrost wiedzy i umiejętności uczestników w wybranych przez nich obszarach.

Tematyka odbytych szkoleń:

1. Finansowanie. 
Sposoby zdobywania środków na działania, instytucje i osoby w otoczeniu szkoły, które mogą nas wesprzeć, jak nawiązywać i utrzymać relacje z sojusznikami, jak napisać dobry wniosek na mini-grant lub do budżetu obywatelskiego.

2. Komunikacja i informowanie. 
Wypracowanie cech dobrej komunikacji. Poznanie narzędzi komunikowania i informowania, jak mówić żeby nas słuchali i jak skutecznie docierać do koleżanek i kolegów, żeby jak najwięcej osób mogło brać udział w podejmowaniu istotnych decyzji.

3. Młody Lider. 
Na czym polega rola lidera, jak działa zespół, kogo i czego potrzebujemy, żeby działać efektywnie; zrozumienie znaczenia komunikacji, budowanie pewności siebie i lepszego rozumienia innych, radzenie sobie ze stresem, Porozumienie bez przemocy itp.
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza